Individuální přístup ke studentům

Zahraniční praxe ve více než 40 zemích 4 světadílů

CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

Prostor pro kulturní a vzdělávací aktivity

Netradiční výukové metody

CARITAS - Vyšší odborná škola sociální Olomouc

Socha příběhů - místo setkávání osudů klientů sociální práce

Prostor pro osobnostní růst

Tiskové zprávy z roku 2016

Lidské osudy ze čtyř světadílů obohatí Sochu příběhů

(Olomouc) V pátek 6. června 2014 v 10:00 hod. vloží studenti CARITAS – Vyšší odborné školy sociální Olomouc nové kameny do Sochy příběhů. Symbolicky tak přenesou osudy lidí, které potkali na praxích například v Indii, Etiopii či na ostrově Mayotte, na nádvoří školy na náměstí Republiky 3. Jeden z kamenů ponese i příběh slovenského faráře Mariána Kuffy, známého z filmu Všechny moje děti.

Studenti druhého ročníku vzdělávacího programu Sociální a humanitární práce se do Olomouce vrátili po třech měsících. Ze svých zahraničních praxí již tradičně přivezli kromě nových zkušeností a zážitků i kameny, které sebrali při setkání se silným lidským příběhem. Sochu příběhů tak obohatí lidské osudy z Makedonie, Gruzie, Ázerbájdžánu, Arménie, Etiopie, Indie, Slovenska, Rumunska, Finska, Mayotte, Španělska, Malty, Ugandy, Srí Lanky či Mexika. Letos se k nim netradičně připojí i studenti vzdělávacího programu Charitativní a sociální práce s kameny, které přivezli z dlouhodobých praxí ve Velké Británii, USA či různých koutů České republiky loni na podzim.

Příběhy, které studenti přivážejí, mají různá poselství. Někdy jde o inspirativní příběh člověka, který navzdory nelehkému osudu našel své místo v životě a často ještě nezištně pomáhá druhým. Příkladem za všechny může být Karen z Arménie, který přes své postižení dětskou mozkovou obrnou, byl nejzapálenějším dobrovolníkem ve službě pro seniory arménské Charity. Svou neuvěřitelnou pílí a ochotou se vypracoval až na místo řádného zaměstnance a teď doufá, že se brzy ožení. Na opačné straně stojí příběhy, které jsou alarmujícím upozorněním na bezvýchodnou situaci. Třicetiletá Nigerijka Ayomide se stala obětí obchodu s lidmi. Žádá o azyl ve Španělsku, ale tam jí její příběh úřady nevěří. Kvůli vyhrůžkám překupníků se každý den bojí nejen o svůj život, ale i o život své dcery, která zůstala doma v Nigérii.

Slavnosti vkládání kamenů do Sochy příběhů bude předcházet prezentace zahraničních praxí, která se uskuteční v pondělí 2. června 2014 od 10:00 hod. v aule v budově Křížkovského 6.

CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc vzdělává studenty v programech Charitativní a sociální práce a Sociální a humanitární práce. CARITAS – VOŠs Olomouc od roku 2000 nabízí také vysokoškolské bakalářské studium ve spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci. Škola je řádným členem Asociace vzdělavatelů v sociální práci, která sdružuje školy poskytující vysoce kvalitní vyšší odborné i vysokoškolské vzdělání v oboru. Více informací o vzdělávacích programech, mezinárodních projektech a aktivitách studentů lze najít na www.caritas-vos.cz.

Kontaktní osoba: Eva Bělocká, oddělení komunikace, tel: 777 713 450, mail: eva.belocka@caritas-vos.cz